KUULA | „Piletitasku podcast’i“ 32. osa: kuulsad ooperisolistid meelitavad „Võluflöödiga“ noori ooperit armastama
Eestlased on alati ooperit armastanud, selles pole kahtlustki. Seda näitavad nii täismajale minevad etendused kui ka Eestist kasvanud maailmakuulsad solistid, kes tippooperimajades ilma teevad. Kuid selleks, et ka noorem publik saaks ooperist osa ja sellest ka aru, tõid ooperisolistid lühendatuna lavale Mozarti kuulsa teose, uue nimega „Mängime võluflööti“. MTÜ Ooperiga Söbraks meeskonna koguperelavastusest räägivad stuudios Siim Selis, Alar Haak ja Ain Anger. Saadet juhivad Kait Kuus ja Joanna Jürimäe.
„Kui oleks toona olnud midagi sellist nagu Ooperiga Söbraks ja selline lavastus, nagu meil hetkel käsil on, oleksin ehk minagi varem ooperi juurde jõudnud,“ selgitab lavastuse sündi Ain Anger. Ta mainib, et tema jõudis alles 19-aastasena oma armastatud eriala juurde, mis on ikkagi võrdlemisi hiline iga. „Olemegi võtnud Mozarti kuulsa ooperi ja teinud selle lühemaks, seda pisut muutnud ning arendanud sellest välja lastele suupärase etenduse.“
„Võluflööt“ oma muusikaga on tuntud paljudele, neid palu on kuuldud multifilmidest, reklaamidest ja mujalt. Kuid etendust ja selle sisu teavad vähesed. Nii ongi uue lavastuse idee anda lastele ja noortele võimalus avastada ooper, selgitades lihtsamalt selle sisu ning tähendust.
„Me ei konkureeri näiteks Estonias mängitava originaalkeelse (saksakeelse) lavastusega. Kuid ma usun, et neid, kes on esimese ooperina oma elus näinud ära meie lühema ja eestikeelse versiooni, tõmbab ka vaatama 3,5-tunnist algupärandit. Iga asi nõuab oma teekonda ja õiget arenemist – lihtsamast keerulisemaks,“ lisab Haak. Eriti meeldivaks muudab lavastuse ka asjaolu, et eestikeelse „Mängime võluflööti“ libreto on kirjutanud Leelo Tungal. Tekstides on palju õpetlikku nii lastele kui ka laste vanematele. Piletid saadaval Piletitasku.ee
Pikemalt kuula sellest, mis „Mängime võluflööti“ ajal laval toimub, juba Piletitasku podcast’ist!