Oodatud on kõik vilistlaspere liikmeid, kel põues side oma alma mater’iga ja soov õpingukaaslastega ühiselt veedetud ülikooliaega meenutada. Teretulnud on kõik ülikooli sõbrad.

Kokkutuleku päevakava

 • 10.00–18.00 Tegevus instituutides ja valdkondades (vt all)

  Tulla saab ringkäigule peahoones, külastada tasuta ülikooli muuseume, käia legendaarses Mordoris (Narva mnt 89 ühiselamu) ja ratsutada Püssirohukeldri rodeohärjaga.  

 • 10.00–17.30 Tartu (eel)arvamusfestivali ülikooli ala Kesklinna pargis

  Arutamisele tulevad nii eesti keele tulevikuväljavaated, ühiskonnas levivad lahkarvamused, tervishoiuteemad kui ka teaduse ja teadlase usaldusväärsus.

 • 18.30–19.00 Tartu Ülikooli rektor tervitab vilistlasi peahoone ees ja Tartu linnapea Urmas Klaas annab üheks õhtuks võimu üle vilistlastele

  Järgneb lõbus ühislaulmine, mida veavad eest Tartu Akadeemiline Meeskoor, akadeemiliste organisatsioonide koor Causa Amoris ja Korp! Indla naiskoor.

 • 19.00–20.00 Rongkäik

  Peahoone eest liigutakse ülikooli spordihoonesse puhkpilliorkestri Popsid saatel.

 • 20.00-04.00 Suur vilistlaste pidu ülikooli spordihoones

  Õhtut juhivad Andres Dvinjaninov ja Saara Pius. Esinevad 2 Quick Start, Justament ja puhkpilliorkester Popsid ning muusikat mängib DJ Kalev K. Uksed on avatud alates kl 19.00, suurejooneline avaetendus algab kl 20.00. Õhtuse peo piletid on müügil Piletitaskus.

Päevased kohtumised instituutides ja valdkondades

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond kutsub ekskursioonidele „Naiste tee kõrghariduse poole Tartus“ ja „Mis juhtus Tartus 800 aasta eest?“. Loengute ja ettekannetega esinevad Tiit Hennoste, Birute Klaas-Lang, Mari Tõrv ja Tiit Rosenberg ning külastada saab fotonäitust „Maailma keelte ja kultuuride instituut läbi aegade“. Lisaks peavad instituudid vilistlaspäeva, toimuvad ringkäigud ja näha saab väljapanekuid. Kõiki humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üritusi saab vaadata kodulehelt.

Sotsiaalteaduste valdkond toob Lossi 36 ette tükikese Pärnu kolledži elust üritusega „Peatus Pärnu“. Pärnust tulijatel on võimalus registreeruda ka ühisele bussile. Lossi 36 õppehoones on ringkäik „Sünnitusmajast ülikooliks“ ja käia saab õigusteaduskonna endistes ruumides peahoones. Toimub sotsioloogiline lõunatund ja Skytte instituudi vilistlaspäev. Haridusteaduste instituut kutsub ringkäikudele endises instituudi hoones, kus on nüüd Karlova kool, ning Jakobi 5 õppehoones, kus saab süüa torti, kohtuda kursusekaaslaste ja õppejõudududega ning osa võtta vestlusringidest. Vaata kõiki sotsiaalteaduste valdkonna üritusi kodulehelt.

Meditsiiniteaduste valdkond kutsub meditsiiniajaloolisele jalutuskäigule Toomemäel. Samuti toimuvad ekskursioonid sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi ning akadeemilise spordiklubi ruumides, ülikooli kliinikumis, farmaatsia instituudis ja hambaarstiteaduse instituudis. Eero Vasar ja Karin Kogermann peavad loengu meditsiini ja farmaatsia olevikust ja tulevikust. Vaata meditsiiniteaduste valdkonna üritusi kodulehelt.

Loodus- ja täppisteaduse valdkond kutsub vilistlasi taaskohtumisele Delta õppehoonesse ning geograafia ja geoloogia osakonda. Samuti toimuvad bioloogide ja zooloogide juhtimisel ekskursioonid Vanemuise 46 ja Lai 40 hoonetes ning külastada saab värsket Oecologicumi aadressil Liivi 2. Vaata loodus- ja täppisteaduste valdkonna üritusi kodulehelt.

Kutsu kursusekaaslased kokku oma kunagisse auditooriumisse

Vilistlaste kokkutuleku päeval saab oma kursusekaaslastega kohtumiseks broneerida instituutide ruume. Nende kohta leiab lisateavet kodulehelt:

Ööbi vilistlaste kokkutulekul ühikas

Kui Sul ei ole vilistlaste kokkutulekule tulles kuskil ööbida, on võimalik broneerida endale koht Tartu Downtown Hostelis (Raatuse 22). Seda saad teha kodulehel asuva vormi kaudu: https://tartuhostel.ee/. Kui lisad vormil olevasse kommentaarikasti märksõna „Vilistlaste kokkutulek“, saad ühikakoha soodsamalt. Üksinda toas olles on soodushind 30 eurot ja kaheses toas ööbides 35 eurot. Kohtade arv on piiratud.

Anneta Eesti tarkusesamba kasvatamiseks

Ülikool kutsub vilistlasi annetama Tartu Ülikooli seitsmenda samba fondi, mille eesmärk on toetada üliõpilasi nende õppe- ja teadustöös. Fondile andis selle asutamise ajal nime Tartu Ülikooli Sihtasutuse toonane patroon Lennart Meri, kes viitas seitsmendale sambale kui tarkusesambale. Loe lähemalt ja anneta sihtasutuse kodulehel