Tegu on Sander Marani huumorist pulbitseva romantilise õudusmuusikaliga „Mootorsaed laulsid“, mis võitis Haapsalus kõik, mis võita sai – nii publiku lemmikfilmi kui parima Eesti žanrifilmi tiitli.

„See näitab filmi sügavust, kui see sobib korraga nii õudus- kui armastusfilmide festivali kavva,“ ütles Tartuffi programmikoostaja, HÕFFi juht Helmut Jänes.

Filmi rahvusvaheline esilinastus leiab aset kahe nädala pärast ühel maailma tuntumal, Montréali fantaasiafilmide festivalil.

Juba enne esilinastust on see pälvinud suurt tähelepanu ja sattunud ookeanitaguste žanrifilmidest kirjutavate portaalide oodatuimate filmide nimekirjadesse.

„Kohustuslik.“ – Dread Central

„Peab vaatama.“ – FictionMachine

Filmis keerab üks krutskeid täis mootorsaemõrtsukas värske armastajapaari elu pea peale ja sellest saab alguse hullumeelne seikluste rägastik.

„Monty Python meets „Texase mootorsaemõrvad“ meets… „Les Misérables“?“ tutvustavad oma linateost autorid ise.

„Selle aasta, aga võimalik ka, et kogu siinse filmiajaloo kõige pöörasem film,“ täiendas HÕFFi kataloog.

Armastajaid mängivad Karl-Joosep Ilves ja Laura Niils, mootorsaemõrtsukana astub üles Martin Ruus ja tema ema kehastab Rita Rätsepp. Teistes osades Janno Puusepp, Ra Ragnar ja Henryk Johan Novod, Rasmus Merivoo ja paljud teised vähem või rohkem tuntud inimesed. Lauluhäälega on panustanud ka Koit Toome.

Filmil on ebatavaliselt pikk valmimislugu – võtete algusest ekraanile jõudmiseni kulus minimaalse eelarve juures kümme aastat. Maran ise on seda nimetanud oma kireprojektiks.

Viimati jõudis uus pikk Eesti film PÖFFi armastusfilmide festivali vabaõhuekraanile 2008. aastal, kui seal linastus Ain Mäeotsa „Taarka“.

Kokku näitab 5.–10. augustini toimuv Tartuff Tartu Raekoja platsile kerkivas Eesti suurimas vabaõhukinos 12 armastusest kõnelevat filmi, lisaks saab Tartu Elektriteatris näha dokumentaal-, lühi- ja noortefilme.

Kõik seansid on vaatajatele tasuta.

Kogu programmi avalikustab Tartuff juuli teisel poolel.

Baltikumi suurim vabaõhufilmifestival leiab Tartus aset juba 19. korda. Festivali korraldab Pimedate Ööde filmifestival ja esitleb Elisa. Viimane panustab eesti kultuuri jätkusuutlikku püsimisse, luues ja pakkudes kodumaist audiovisuaalset toodangut ning toetades filmikunsti.