Jurgis Gurevičiuse teos toob esile Venemaa haarde idabloki riikidel: väljaheide, päevalilleseemned ja Valgevene riik istuvad kindlalt kõrgel taldrikul,  Ukraina on aga valgumas taldrikult maha, et liituda teiste Euroopa Liidu riikidega

Näitusel on väljas 38 kunstniku sada tööd. Kunstiteadlane Harry Liivrand selgitab, et selle aasta näitus on tõesti kõrgetasemeline. Biennaali kuraatorid on selle asutaja, juveliir Marytė Dominaitė ning kunstiteadlane Jurgita Ludavičienė. „10. rahvusvahelisel emailibiennaalil on publikul võimalus näha erinevaid emaili kasutamise viise: peent ümbertöödeldud emaili või julget ning kohati tööstuslikku materjalikasutust. Külastajad saavad võrrelda erinevate maade kunstnike tööviise ja näha, millised meistriteosed neil on. Biennaalil on emaili kombineeritud merevaigu, vääriskivide, hõbeda ja lehtkullaga, muutudes ootamatult maaliks või ruumiliseks skulptuuriks, mis pimestab värviga ja võrgutab oma tehnika peensusega, ütleb Ludavičienė.

Kunstiteadlane Harry Liivrand kiidab emailinäituse kõrget taset.

Emailikunst nõuab professionaalset teadmiste põhja, et sellega edukalt tegeleda, kuid Eestis eelistavad emaili vähesed kunstnikud, mistõttu oli selle kunstiliigi populariseerimiseks ja arenemiseks oluline korraldada biennaal ka Tallinnas. Vilniuse biennaali eesmärk Eestis on puhuda tuult tiibadesse emailikunstnikele ning koondada kokku valdkonna tipptegijad.

Biennaali Eesti-poolne korraldaja on Eesti Metallikunstnike Liit. Eestist osalevad kunstnikud Egge Edussaar-Harak, Elisabeth Kiverik, Tamara Sergijenko, Ene Valter ja Edgar Volkov. Näitus Vene tänav 6 asuvas Meistrite Hoovis on avatud 3. augustini ja rändab edasi Lätti Sigulda kultuurikeskusse.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena