Kui ka USA uue presidendi ja Venemaa presidendi vahel oli mingi kontakt (näiteks vahendajate kaudu), ei olnud ilmsesti tegemist mitte millegi sellisega, mida võib pidada esimeseks kindlaks mõne protsessi alguse sammuks. Venemaa aga kasutab juhust, et vähendada usaldust lääneriikide meediaväljaannete vastu.

Venemaa julgeolekunõukogu endine juht Nikolai Patrušev avaldas ühes intervjuus arvamust, et USA valmistub õhkima läbi Atlandi ookeani kulgevaid suuri sidekaableid. Arvestus on siinkohal väga lihtne. Sõna-sõnalt on see väide absurdne. Kuid Venemaal eeldatakse, et meedias hakatakse Venemaad kahtlustama ja süüdistama, et nood ise plaanivad sellist aktsiooni.

Kokkuvõttes levib Euroopat ja USA-d puudutav paanika, heal juhul arusaamatus. Kõigile näib, et initsiatiiv on strateegilisel tasandil Venemaa käes ja ta suudab sõjategevust laiendada. Et Venemaa rakendab sellisteks infooperatsioonideks nii kõrgeid ametnikke, näitab, et nad hindavad praegust aega mõjutustegevuseks erakordselt soodsaks.