Marti Aavik: meile on kasulik kord, mille lääne demokraatlikud riigid suutsid kehtestada nii sõna kui ka vana hea jõuga
(13)Rahvusvaheline õigus on väikeriigi tuumarelv juhul, kui väikeriigil on suuri tuumarelvaga sõpru, kes hindavad rahvusvahelist õigust ning on valmis reegleid vajadusel ka jõuga kaitsma – lõpuks on ka väikeriigi tuumarelv ikkagi tuumarelv.
Välisminister Margus Tsahkna (Eesti 200) kordab Lennart Merile osutades üha uuesti ja uuesti, et väikeriigi tuumarelv on rahvusvaheline õigus. Kõrvalepõikena olgu öeldud, et vanasti oli kedagi tsiteerides kenaks kombeks ära mainida, kus ja millises kontekstis tarku mõtteid öeldi. Eriti tarvilik on konteksti tunda just võimsate metafooridega žongleerimisel, sest eks me kasutagi võrdluspilte ju siis, kui täpselt rääkida on keeruline.
Rahvusvaheline õigus võib tõesti olla väikeriigi tuumarelv, aga täiendused on hädatarvilikud. Väikeriigil peavad selleks olema säärased suured sõbrad, kes esiteks tahavad ja teiseks suudavad ka jõuga tagada sellist rahvusvahelist õigust, millest väikeriigil on kasu. Tänapäeval peab selleks suurtel sõpradel olema muuhulgas tuumarelv. Ehk siis väikeriigi tuumarelv on ikkagi tuumarelv. Sellele, mitte üksnes seljad kokku pannud väikeriikide jõule, tugineb ka NATO heidutus allianssi asutamisest peale.