Rakettide seerias tootmine õnnestub üksnes juhul, kui kõik ettevalmistused kulgevad probleemideta. Ent seda ei juhtu Venemaal tavalises olukorraski mitte kunagi. Neid rakette ei saa Venemaal olla valmis ehitatud rohkem kui kolm.
Ukraina delegatsioon eesotsas presidendi administratsiooni juhi Andri Jermakiga kohtus USA-s president Turmpi moodustuva meeskonnaga. Ei ole keeruline arvata, et kohtumise eesmärk on ametisse asuva uue presidendi Ukraina plaanide osas konsulteerimine.
Kohtumise kohta ei ole olulisi detaile ilmunud, mida võib pidada positiivseks. Näib, et selget plaani president Trumpil Ukraina teemal valmis ei ole ning on küsitav, kas enne uue presidendi ametisse asumist midagi lõplikku üldse valmis saabki.
Seni lääne meedias ilmunud kõikvõimalikud seisukohad nn Trumpi rahuplaani osas on pigem spekulatsioonid ja kõrvalseisjate arvamused kui Trumpi meeskonna põhimõttelised seisukohad või süsteemne lähenemine. Ukraina meeskonnaga kohtumine ei jää kindlasti viimaseks. 20. jaanuarini on üle kuu aja aega ning sõjas võib veel paljugi juhtuda ning olukord muutuda.
New York Times’i teatel kõneles Venemaa kindralstaabi ülem kindral Valeri Gerassimov USA ühendatud staabiülemate komitee juhi kindral Charles Browniga 27. novembril. 21 novembril kasutas Venemaa ballistilist raketti „Orešnik“ Dnipro linna ründamiseks.
Kindral Browni nõuniku sõnul oli kindral Gerassimov üritanud USA poolt veenda, et tegemist ei olnud vastusega USA otsusele lubada Ukrainal rünnata ATACMS rakettidega sõjalisi sihtmärke Venemaal, vaid juba varasemalt planeeritud rünnak uue raketiga.