PÖFF alustab Ida-Virumaal koolitusprogrammiga
PÖFF jätkab 2025. aastal Ida-Virumaal filmialase täiendõppe programmiga, mis on mõeldud erinevate elualade inimestele, kes soovivad tulevikus töötada filmivaldkonnas, sh -võtetel.
Programmi on oodatud osalema teiste seas ehitajad, elektrikud, õmblejad, fotograafid, samuti spetsiifilise erialata, ent aktiivsed inimesed, kes on huvitatud erinevat liiki tehnilisest või administratiivsest tööst filmigruppides. Sarnane 2023. aastal läbi viidud koolitusprogramm osutus väga edukaks.
Pimedate Ööde Filmifestival on rahvusvahelise filmitööstuse konverentsiprogrammi ning loomemajanduse arenduskeskuse kaudu aidanud aastaid kaasa Eesti filmitööstuse rahvusvahelistumisele. Et aidata kaasa välismaiste filmiprojektide siia toomisele, on võtnud PÖFF üheks oluliseks sihiks filmivaldkonna tehnilisi töötajate koolitamise, sest ilma vajalike spetsialistideta nagu dekoratsioonide ehitajad, valgustajad, kostüümikunstnikud, rekvisiitorid, produtsendi assistendid, võttekohtade otsijad, platsifotograafid jpt on aga keeruline suurproduktsioone Eestisse meelitada.
PÖFFi juht Tiina Lokk sõnab, et täiendõppeprogrammiga soovitakse aidata Ida-Virumaa inimestel lisaks oma põhierialale omandada uusi oskusi ja teadmisi, samas leida uusi inimesi filmivõttegruppidesse, kus napib just tehnilisi töötajad. „Ida-Virumaa pakub võttepaigana huvi nii rahvusvahelistele kui ka kohalikele filmitegijatele ning tundus väga loogiline pakkuda kohalikele inimestele võimalust filmitööstuses kätt proovida. Pärast eelmist edukat koolitusperioodi on meil väga hea meel, et saame jätkata järgmiste koolitustega ja tuua sektorisse uusi inimesi,“ lisab ta.
Koolitused on osa PÖFFi täiendkoolitusprogrammi Discovery Campus raames toimuva süsteemse filmivõttegrupi tehniliste erialade erikoolituse projektist, kus mentorite ja õppejõududena osalevad Eesti oma valdkonna parimad eksperdid. Projekti eesmärk on pakkuda eeskätt Ida-Virumaa ettevõtetele uusi arenguvõimalusi ja parandada sellega kohalikku tööhõivet, samuti tutvustada peamiselt energeetika ja suurtööstusega seotud kuvandiga Ida-Virumaad uudse nurga alt ning luua pinnas loovettevõtluse arenguks. Lisaks rajatakse Ida-Virumaale lähiaastatel ainulaadne filmilinnak koos filmipaviljoniga, mis vajab senisest enam kvalifitseeritud tööjõudu.
Aasta aega kestvale koolitusele pääseb maakonnast 2-5 ettevõtet ja kuni 60 inimest, millest kujuneb Ida-Virumaale filmitööstuse koostööpartnerite võrgustik. Koolituse lõppedes integreeritakse uute spetsialistide andmed PÖFFi veebiplatvormile Creative Gate, mis on Eesti filmi- ja loomemajanduse, teenuste ja turisminduse aastaringne müügi- ja reklaamiplatvorm.
Koolitus algab üldkursusega „Sissejuhatus filmitootmisse“ (koolituse viib läbi: Anneli Savitski), mis toimub 24.–25.01.2025 loomeinkubaatoris OBJEKT (Linda 2, Narva). Kursusel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine ning kursused toimuvad valdavalt Narvas kohapeal. Programmis saavad huvi korral ning vabade kohtade olemasolul osaleda ka teiste Eesti piirkondade inimesed.
Koolitustele saab registreerida kuni 10. jaanuarini, registeeru osalema SIIN.
Koolituskavaga ja tingimustega saab tutvuda SIIN.