Möödunud aastal ilmus romantiline allegooria “Zabibah ja kuningas”. See on lugu kuningast, kes armub vaesesse abielunaisesse. Kuigi romaan ilmus anonüümselt, võib selles sisalduvate vihjete põhjal oletada, et selle autorid on Saddam ise või ta poeg Uday.

Nüüd on Iraagi ajaleht al-Thawra avaldanud käsikirja haldaja Mizahim al-Baiati intervjuu, kust selgub, et romaanist tehakse 20-osaline telesari. Al-Baiati on edu suhtes väga optimistlik: raamatus olevat “võimsaid tähendusi ja mõtteid”.

Raamatus avaldab rahva poolt armastatud kuningas oma tundeid rahva vastu läbi armastuse Zabibah’i. Teised kuningad on armukadedad ja hakkavad intrigeerima. Romaani lauses: “Nad häbistasid Araablase riideid, mida kandsid,” on nähtud kriitikat Iraagi naabermaade liidritele.

Zabibah tapetakse 17. jaanuaril 1991. aastal, Lahesõja alguse päeval. Iraagi lugejad usuvad, et ainult suurel Saddamil endal on julgust viidata sellele kuupäevale.

USA ajaleht The New York Times üritas hiljuti järele uurida, kas Saddam ikka on romaani autor. Kahest Araabia ajalehest tuli jaatav vastus.

Kuigi luure keskagentuur CIA pole lõplikult veendunud, et raamatu autor on Saddam, peavad nad tõenäoliseks, et Iraagi ainuvalitseja soodustas teose ilmumist ja tegi kaastööd kasutatava keele ja ideede osas. Igal juhul on CIA-st tulnud kommentaari kohaselt raamat põnev materjal Saddami poliitiliste vaadete uurimiseks.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena