Juudid tähistavad laupäeval lunastuspäeva
Yom Kippurit tähistatakse juudi kalendri järgi Tishri kuu kümnendal päeval, sel aastal vastab sellele päevale Gregoriuse kalendri 25. september.
Yom Kippur tähendab lunastuse päeva ning see selgitab enam-vähem, mis päev see on. Sel päeval tuleb sellele eelnenud aasta pattude eest tasuda. Yom Kippur on viimane võimalus muuta Jumala otsust inimese kohta, näidata üles oma kahetsust ning end parandada.
Lunastuspäev on siiski mõeldud vaid inimese ja Jumala vaheliste pattude, mitte teise inimese vastu tehtud pattude eest tasumiseks. Et tasuda pattude eest, mis on tehtud teisele inimesele, tuleb kõigepealt otsida selle inimese lepitust ning heastama kurja, mis sa oled selle inimese vastu teinud, kui see on võimalik. Seda kõike peab tegema enne Yom Kippurit.
Yom Kippur on judaistide jaoks täielik sabat – mitte mingit tööd ei tehta sel päeval. Inimene ei tohi ka süüa ega juua. See on täielik 25tunnine paast, mis algab enne reedest päikeseloojangut ning lõpeb pärast Yom Kippuri päeva lõppemist. Talmud nimetab ka teisi piiranguid Yom Kippuriks – näiteks ei tohi pesta, kasutada kosmeetikat, kanda nahast jalatseid ja astuda seksuaalvahekorda.
Enamiku tähtpäevast veedab usklik juut sünagoogis palvetades. Kohustuslik on kanda Yom Kippuril valget, see sümboliseerib puhtust ja patukahetsust.