Ettepaneku esmaesitaja au kuulub Reformierakonnale. Keskerakond armus ideesse aga nii jäägitult, et võttis reformierakondlase Mati Eliste eelnõu üle sõna-sõnalt.

Musta stsenaariumi kohaselt löövadki Keskerakond ja Reformierakond käed munitsipaaltelejaama loomiseks, mõlemad lootes, et järgmiste valimiste järel on võimul (loe: eetris) just nemad.

Reaalsus on see, et Eesti poliitiline ja ajakirjanduslik kultuur pole sellisel tasemel, mis laseks linnale kuuluval telejaamal neutraalsust säilitada.

Veider algatus

Võitlus Tallinna munitsipaalmeedia pärast kogub aga veidraid tuure. Tallinna TV kiiluvees on Isamaa ja Res Publica Liit esitanud ettepaneku rookida linnaosalehtedest välja kõik, mil on vähegi poliitika lõhn ligi. Sellised reeglid kehtisid mõnda aega siis, kui linnapea oli Tõnis Palts.

Eelnõust näeme, kui teostamatu on ajakirjanduse ülereguleerimine. Sellega keelustataks linnaosalehtedes poliitilise sisuga teabe avaldamine. Samuti ei tohi fotod ja teised kujunduselemendid sisaldada “otsest või varjatud poliitilist sõnumit”.

Selle määruse korralikuks rakendamiseks on ju vaja Glavlitti. Korra-paar saaks kasutada ka Tartu ülikooli semiootikuid, aga ajalehte Pealinn hakatakse välja andma iga nädal. Üllas idee hoida linnalehed parteipropagandast puhtad on sel kujul teostamatu.

Nii nagu linnaosalehed on pidevalt probleemiks, on selge, et ei olda ka valmis looma munitsipaalomandis telejaama.

Seda hakataks iga võimuvahetuse järel põhjalikult ümber mehitama. Välistatud pole ka valimistevahelised hõivamiskatsed. Kodurahus püsiva Tallinna huvides on targem linnaomanduses oleva televisiooni plaanist loobuda.