„Kuningas Litmanen” on liigutavalt aus tagasivaade Hollandi ühe kuulsama vutiklubi Amsterdami Ajaxi sümboliks peetava jalgpalluri karjäärile.

Ka ekraanil pigem tagasihoidlik ja rohkem väravatest kui iseendast rääkiv Jari Litmanen tundub pärast filmi ammuse sõbrana. Tagaplaanile hoiduv inimene, kuid samal ajal tugev isiksus, kellel on selged eesmärgid ja püüdlused – selline persoon võlub hetkega. Olgugi et filmitegijad ei tungi tema salajasematesse südamesoppidesse, on filmis hetki, kui enamik kinosaalis olijaid jäid eriti vaikseks. Litmanen meenutab filmis esimest korda avalikkuse ees, kuidas mõjutasid tema karjääri onupoja surm ja talle heaks nõuandjaks olnud ärimehe Heikki Marttineni manalateele minek.

Tahaks mängida

Ka soomlasi on filmis üllatanud, et tegemist on nii sümpaatse ja sõbraliku inimesega. Pigem on Soome edukaimat jalgpallurit ümbritsenud alati salapära ja mõningane teadmatus. Filmis pole samuti juttu tema pereelust või sissetulekute suurusest. Siiski kogus film esimese kinonädala jooksul ligi 7000 vaatajat ja on selle arvuga Soome dokumentaalfilmide seas teisel kohal.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega