Loe homsest LP-st, mida tööandjad soovitavad õppida
LP pöördus tööandjate ja visionääride poole küsimusega, keda siis Eesti õigupoolest vajab? Mis alad on perspektiivikad, mida võiksid noored minna ülikoolidesse õppima, et olla tööturul konkurentsivõimelised? Kuidas aidata teha noortel õigeid valikuid?
Noortele jagavad homses LP-s juhtmõtteid EMT peadirektor Valdo Kalm, Ekspress Grupi suuromanik Hans H.Luik, Baltika juhatuse liige Kati Kusmin, visionäär Linnar Viik , Skype Eesti juht Tiit Paananen ja aasta põllumees 2012, Grüne Fee juht Raivo Külasepp.
Hans H. Luik näiteks küsib: noored ja andekad, kus te olete?
Ta räägib: „Patt oleks öelda, et ma pole rahul Ekspress Grupi meeskonnaga. Iga tööandja oleks õnnelik. Ent üht pean küll ütlema: ei ole niiväga neid uusi tulijaid, kes põleksid soovist kedagi troonilt tõugata. Meedias on keerlema jäänud üks ja sama proffide seltskond. Ingrid Veidenberg tuli meile Postimehest, Eesti Päevalehe arvamustoimetaja Mikk Salu hakkas omakorda Postimehe reporteriks.
Ekpress Grupi eelmine juhataja Priit Leito tuli Õhtulehest ning siirdus TV3-e. Uus juhataja Gunnar Kobin töötas juhatajana ka aastaid varem. Seesama Gunnar koos Urmo Soonvaldiga tegid Delfi ja EPL ühendtoimetuse, Ingrid lükkas käima ajalehe LP. Head profid. Ent kus on uued "ründajad väljastpoolt ringi"?
Valdo Kalm jätkab: „Mul on selle teemaga seoses põhimõte – õppida tuleb konkreetset ja kindlat eriala, siis leiab alati tööd. Kõikvõimalikud üldalad – ärijuht, haldusjuht, turundusjuht – on kõige riskantsemad valikud. Tööandjana näen teravalt, kuidas ei jagu näiteks häid insenere. Tööpuudus on inseneride hulgas alla ühe protsendi, keskmine palk on vaieldamatult kõrgeim. Sama arstidega, eriti erialaarstidega – see on praegu kõige defitsiitsem ja paremini makstud amet.“
Kogu vestlusring täies pikkuses juba homses laupäevalehes LP!
Loe rohkemat homsest LP-st.