Üks esimesi asju, mis jääb silma pärast maandumist Larnaca lennujaamas, on ühe kinnisvaraarenduse firma reklaam. See on hiina keeles. Küprose edelarannikul asuvas Pafose linnas algab peagi karnevaliaeg ja sel aastal on läbivaks teemaks Hiina.

„Kõik saab olema hiinapärane,” räägib Pafose linnapea Savvas Vergas, istudes oma kabinetis kenas valgete müüridega linnavalitsuse hoones, mille sissepääsu ehivad klassikalised kreeka sambad. „Toidud, folkloor. Kõik on seotud hiina kultuuriga.”

Buum algas augustis

Karneval pakub võimaluse rõõmustada tavatu buumi üle riigis, mida nagu paljusid teisi lõunapoolses Euroopas on tabanud euroala kriis. 2007. aastast saadik on kinnisvarahinnad Küprosel langenud umbes 15 protsendi võrra. Möödunud kuul avaldatud ametlikust uuringust selgus, et augustist oktoobrini müüdi Hiinast pärit ostjatele enam kui 600 kinnisvaraobjekti, 90 protsenti neist Pafoses.

„Tõeline kasv läks lahti pärast augusti, sest just siis pani valitsus paika selged reeglid ja tingimused, mille alusel kolmandate riikide kodanikud saavad alalise elamisloa,” ütleb Giorgios Leptos, Pafose kaubandus- ja tööstuskoja president, kinnisvarafirma Leptos direktor.