Meelis Pai (45) on nukuteatri endine juht, ehkki tal pole nädalatagusest vallandamisest ette näidata ühtki dokumenti. See kõlab vallandamise kontekstis enam kui irooniliselt, sest just paberite puuduliku allkirjastamise tõttu äärmuslikku täpsust nõudev kultuuriministeerium talle sule sappa pani. (Intervjuu toimus teisipäeval, 9.aprillil – toim)

Villa Pai – just sellise sildi kinkis majaperemehele teatrijuhtide liit – Tallinnas Järvel on pärast kolmekuulist ministeeriumi turmtuld õdus ja rahulik. Rõõmsa olemisega Meelis Pai on just tulnud linnast kohtumiselt, et kuulata järjekordset tööpakkumist. Nööbiks kutsutud abikaasa Kirsti – kes peab väikeettevõtjana ilusalongi – serveerib kohvi ja marjakooki, pojad Kristofer (14) ja Gulliver (10) on saabunud koolist ning läbi elutoa maast laeni klaasakende piiluvad tuppa kaks tiibeti mastifit.

Mis asju sa praegu linna peal ajad? Kuulad ahvatlevaid tööpakkumisi?

Kui lahkumisest teatasin, arvasin, et enamik helistajaid on ajakirjanikud, aga pooled olid tegelikult need, kes pakkusid uusi väljakutseid. Praegu on mitmeid pakkumisi laual, ikka juhitöö ja mitte ainult Tallinnas. Mind tõsiselt üllatas selline huvi, mul on väga hea meel!

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega