Venemaa presidendi Vladimir Putini keeldude ja hirmutamise poliitika paneb aina rohkem inimesi mõistma, et demokraatlikke väärtusi ei garanteeri keegi ning nende eest tuleb alati seista, ütles intervjuus Eesti Päevalehele Venemaa üheks mõjukaimaks naiseks peetav kirjastaja Irina Prohhorova.

•• Aasta–poolteist tagasi olid paljudel inimestel Venemaal, eriti suurlinnades, suured lootused poliitilise režiimi muutumiseks. Need ei läinud täide. Kuidas te kirjeldaksite Venemaa ühiskonna seisundit täna?

Kui hinnata pealispinnalt, siis on muidugi suur pettumus, võib-olla isegi teatud depressioon. Lootused ühiskonna liberaliseerimisele ei täitunud, vastupidi, mutreid on üsna kõvasti kinni keeratud. Kahjuks pole see protsess ilmselt veel peatunud. Mulle tundub, et ühiskond polnud psühholoogiliselt valmis selliseks stsenaariumiks, selliseks võimsaks taassovetiseerimiseks. Noorte inimeste jaoks on see mõnikord isegi vapustuseks. Nõukogude ajal elanud vanema põlvkonna jaoks on see nukker déjà vu.

Loe edasi, mida peab Prohhorova praegu Venemaal valitseva eliidi puhul õudseteks näideteks sellest, kui kaugele on Putini režiim läinud.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega