Horvaatia võimud teatasid alguses, et lasevad põgenikud vabalt riigist läbi, kuid peaminister Zoran Milanović hoiatas, et riigi ressursid sissevooluga tegelemiseks on piiratud.

Neljapäeval ootas mitusada varjupaigataotlejat Tovarniki raudteejaamas rongi, et sõita edasi Sloveeniasse. Õhtul trügiti lähedalasuvas Ilačas rongi peale. Kõik peale ei mahtunud.

Kohalikud naised tõid toitu, vett ja lastetarbeid.

Sloveenia teatas hiljem, et peatas Horvaatiast saabunud rongi ning umbes 150 reisijat saadetakse tagasi Horvaatia pealinna Zagrebisse, sest neil ei olnud vajalikke dokumente.

Dobova jaamas peatatud pagulased jäeti rongi ning nad väljendasid oma rahulolematust akende kaudu. Ühel hetkel hakkasid nad karjuma „ÜRO, ÜRO“ ning tagusid vastu aknaid.

Hiljem peatas Sloveenia kogu rongiliikluse Horvaatia ja Sloveenia vahel kuni reede hommikuni.

Ungari alustas ööl vastu tänast tara ehitamist ka Horvaatia piirile, et takistada pagulaste riiki sisenemist ka sealtkaudu. Horvaatia piirile on juba saadetud sadu sõdureid ja politseinikke, teatas peaminister Viktor Orbán reedel.

Orbán ütles, et kiirkorras ehitatav tara valmib kriitilisele 41-kilomeetrisele piirilõigule, kus Ungarit ja Horvaatiat ei eralda Drava jõgi, reede õhtuks, vahendab Reuters.

„Me peame tarvitusele võtma samad meetmed nagu Serbia-Ungari piiril,“ ütles Orbán ning lisas, et tara kallal on tööd teinud 600 sõdurit ning veel 500 saadetakse appi reedel ja 700 nädalavahetusel.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena