Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsleri Rait Kuuse sõnul on oluline, et nii tüdrukuid kui poisse innustataks tegema valikuid lähtuvalt oma huvidest, võimetest ja tänapäeva ühiskonna vajadustest. „Karjäärivalikute tegemise ajal on igati tänuväärne, kui lastel on võimalus tutvuda ka selliste erialadega, mis ehk tavapäraselt seostuvad pigem ühe kindla sooga. Tasub mõelda, tasub ehk proovidagi?”

“Eks sooline palgalõhegi ole osaliselt tingitud sellest, et mehed ja naised koonduvad erinevatesse valdkondadesse. Tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas jääb aga jäik stereotüüpne mõtlemine lihtsalt ajale jalgu ega muuda ühiskonda kuidagi paremaks ega inimesi õnnelikumaks. Kõigil peab olema võimalus ilma eelarvamusteta oma võimeid rakendada,“ lisab Kuuse.

Tüdrukud viiakse tutvuma näiteks info-ja kommunikatsioonitehnoloogia, elektroonika ja robootika ning loodusteaduste valdkonnaga. Poistele seevastu räägitakse lähemalt pedagoogikast ja õe erialast. Karjäärivalikuid tutvustavad inspireerivad naised ning mehed, kes õpivad või töötavad oma soole kohaselt ebatraditsioonilisel erialal.

MTÜ Tech Sisters eestvedaja ja IKT maailmas tegutsev Mari-Liis Lind arvab, et taoline ettevõtmine on igati oluline. “See on väga tähis, et nii tütarlapsed kui noormehed oskaksid olla stereotüübivabad ja mõtleksid kastist väljapoole ehk annaksid soovi korral võimaluse sellisele tööalasele karjäärile, mis esmapilgul tundub nö ebatraditsiooniline.”

Ettevõtmise ellukutsujaks on Sotsiaalministeerium. Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfondi programm „Soolise võrdõiguslikkuse edendamine 2011–2013”.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena