Lapsesuuga universaalminister Jürgen Ligi tõrjus kord erakonnakaaslase Kaja Kallase sisekriitikat üsnagi üleolevalt ja seksistlikult: seniste debattide ajal on Kallase kaunid suured silmad olnud tavaliselt kinnise suu kohal. Õnneks ei kohkunud Kallas ära, vaid võtab jätkuvalt sõna.

Ka suusasprinter Piret Pormeistril on ilusad silmad ja avatud suu. Ta otsustas võtta spordist vaheaasta. Aga ei teinud seda vaikselt ebamäärase saateteksti taustal pildilt hääbudes, vaid pauguga ja kõiki üllatades – hooajaeelsel pressikonverentsil suu puhtaks rääkides. „Eesti suusaliidu toetus on püsinud stabiilne, null eurot. Et teha sporti professionaalselt, on vaja motiveeritud ja tasemel taustsüsteemi. Meil seda ei ole. Ma ei taha ega saa astuda ühte sammu sportlastega, kes tippspordi mõistet devalveerivad. Oleksin egoistlik, kui suusataksin MK-sarjas inertsist edasi ning petaksin ennast ja teisi,“ teatas kunagine noorsoo MM-i pronksivõitja, et sedasi jätkates ei suuda ta toetajatele silma vaadata.

Pormeister tegi verd tilkuva südamega tugeva avalduse, mis peaks mõtlema panema lisaks sportlastele ka riigiisad. Küsimus on lihtne: kas ja kui palju Eesti tippsporti vajab?

Tallinn, Tallinn, Tallinn…

Muidugi on igati positiivne, et kohalikul jalgpalli tšempionaadil võidutses noore koosseisu ja säravate tähtedeta FC Flora, keda asjatundjad hooaja alguses peafavoriidiks pidada ei julgenud. Tore väike üllatus ja vaheldus – kahel viimasel aastal juubeldasid ju Tallinna Levadia ning aasta varem Nõmme Kalju pallurid.

Kui aga kiikame üle lahe, saame aru, mis on tõeliselt sõõm värsket õhku. Väravavaht Mihkel Aksalu aitas vaid 60 000 elanikuga Seinäjoki linnal tulla Soome meistriks, lõpetades nii Helsingi vutiklubi kuus aastat kestnud täieliku valitsemisaja. Millal ometi lõppeb Eestis see Tallinna klubide üksluine võidukett? Vaat see oleks meie jalgpallile tõeline raputus!

Tänak viimane

Eesti spordiajakirjanduses on uueks trendiks vastandada emotsioone ja külmi numbreid ehk lõpptulemust. Rallimehe Ott Tänaku puhul on kontrast terav. Emotsioone on ta tõesti pakkunud: hea kiirus, üksikute katsete võidud, poodiumikoht Poolas ning muidugi unustamatu sulpsatus autoga järve. Ka rallilugude loetavus meedias on laes. Kuid head tulemust ei ole: poolest hooajast igati tipptasemel autoga kihutav eestlane hoiab MM-sarjas enne viimast etappi kümnendat kohta ehk on tehasetiimi sõitjatest viimane. Aastal 2012 oli ta lõpuks kaheksas.