"Erakonnas on kindlasti asju, mida saab paremini teha, aga me peame vaatama, et erakonda reformides ei lõhuks me olemasolevat. Tugeva ja ühtse löögirusika säilitamine on ka väga oluline," lisas keskpartei saadik.

Üks probleem, mis vajab lahendust on Karilaiu sõnutsi see, et Keskerakond matkib liialt riigi ülesehitust - st et on tugev keskvõim, aga alarahastatud maakonnad.

"Ka Keskerakonna juhtimises on vaja piirkondadele rohkem anda elujõudu ning seda saab teha ainult teadlikuma ressursside suunamisega. Riigieelarvest saadud raha peaksime rohkem kasutama ka poliitika uuringute jaoks, et meie programmilised põhimõtted oleksid rohkem arusaadavamad," rääkis Karilaid.

Tasub mainimist, et riigikogu keskerakondlastest saadikud Jaanus Karilaid ja Märt Sults saatsid oktoobri lõpus erakonna listi toetuskirja Edgar Savisaarele.

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal ütles eile Delfile, et uued kandidaadid erakonna esimehe kohale esitas Pärnumaa piirkonna lihtliige Imre Sams.

Toobal selgitas, et igal erakondlasel on õigus esimehe kohale kandidaate esitada, kuid selleks, et nende sobivuse üle suurkogul hääletama hakataks, peavad nad ka ise sellega nõus olema.

Keskerakonna suurkogul on kõigil parteilastel üks hääl. Hetkel kujutab praegusele esimehele Edgar Savisaarele kõige suuremat ohtu partei riigikogu fraktsiooni juht Kadri Simson, kellele on üsna laialdaselt mitmelt poolt Eestist toetust avaldatud.

Lisaks esitas Sams erakonna juhatuse liikme kandidaaditeks Oudekki Loone, Marko Šorini, Arvo Sarapuu, Rein Ratase ja Yana Toomi.

Keskerakonna aukohtu esimehe kandidaadiks pakkus ta välja Enn Eesmaa.