Üleeile kaotas võitluse kopsuvähiga Hollandi jalgpallur Johan Cruijff. Olgu muld sulle kerge, Legend! Tänapäeva täis- tuuridel töötav meediatööstus kipub sportlasi kohati liiga kergekäeliselt legendi staatusse tõstma, kuid Cruijffi puhul teisitimõtlemist olla ei saa. 1970-ndate Hollandi koondis, kus Cruijff tooni andis, muutis arusaama jalgpallist. See on ka põhjus, miks „oranžidel” on igal pool maailmas nii palju fänne. Pagana kahju, et Hollandi meeldejääval põlvkonnal jäi 1974. aasta finaalis Saksamaa Liitvabariigiga võit saamata. Nad väärisid seda.

Cruijff on ühe lausega tabavalt kokku võtnud toonase Hollandi koondise ideoloogia, mida tuntakse totaalse jalgpalli nime all: „Minu meeskonnast on väravavaht esimene ründaja ja ründaja esimene kaitsja.” Teisisõnu pidid kõik mängijad osalema nii kaitse- kui ka rünnakufaasis.

• Tiitel on tiitel

Tänavu jäi korvpalli Balti liigast eemale seitse tugevat meeskonda Leedust, Lätist ja Eestist ning tipu tase on nõrgenenud. Aga kuidagi ei tahaks finaali jõudnud Tartu Rocki saavutust pisendada. Tiitel on tiitel ja finaal on finaal. Kui tihti on Eesti pallimänguklubidel olnud võimalus heidelda rahvusvahelise turniiri võidu nimel? Loodetavasti pakatab Tartu ülikooli spordihall teisipäeval kaasaelajatest ja Rock teeb finaalseerias Šiauliaiga tugeva stardi.