Erinevate Belgia kõrgliiga jalgpalliklubide paremäärmuslastest fännid kogunesid kõigepealt kahte kohta Vilvoordes, et rongiga Brüsselisse sõita. Vilvoorde linnapea Hans Bonte sõnul moodustati kaks gruppi, milles oli kokku 450 inimest.

Brüsseli linnapea Yvan Mayeur on aga vihane, et Bonte jalgpallihuligaanidel Vilvoordest lahkuda lasi. „On skandaalne, et ta midagi ei teinud, et seda takistada,“ ütles Mayeur, kes süüdistas ka Belgia siseministrit Jan Jamboni. „Ka tema ei teinud midagi, ka see on skandaalne.“

Politsei sulges Brüsseli Börsi väljaku kella 15.15 ajal kohaliku aja järgi ja kedagi sinna enam ei lastud, võis ainult lahkuda. Märulipolitsei surus huligaanid seejärel väljakult kõrvaltänavale. Et rahvas seal laiali ajada, kasutas politsei veekahurit. Kella 15.30 ajal oli väljak vaba.

Kiiresti oli selge, et jalgpallihuligaanid otsisid vastasseisu teatud elanikkonnagruppidega, kes tulid Börsi väljakule Brüsseli terrorirünnakutes hukkunuid mälestama. Politsei esindaja Christian De Conincki sõnul tõsteti natsitervituseks kätt.

„Niipea, kui nad Põhjavaksalist lahkusid, ründasid nad ööpoodi. Selle peale palus politsei kaupmeestel poed sulgeda ja väliterrassid sisse tuua,“ ütles De Coninck. „Politsei hakkas eraldama huligaane, kes paiknesid börsihoone treppidel, et nad Põhjavaksalisse saata, kust nad tulid. Nad ei andnud järele ja hakkasid politseinikke loopima. Eraldamine toimus eesmärgiga nad börsihoone juurest Põhjavaksali suunas minema viia. Nad hakkasid Kiekenmarktil kaklema ja kohale toodi veekahur. Nad purustasid Jacqmainlaanil ka tänavamööblit ja loopisid korrakaitsjaid ilutulestikurakettidega. Nad suruti tagasi ja kümmekond huligaani peeti kinni.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid