VASTU
Toomas Kümmel, vabakutseline ajakirjanik
Permanentse PR-kampaania kõrval iseloomustab valitsuse tööd asendustegevus õ-kategooria probleemide kallal.

Valitsuse tegemistest saab nimetada ainult nipet-näpet, millest eredamalt paistab välja meeleheitlik otsing, kust leida võimalusi maksude tõstmiseks ja kiduva eelarve püsti hoidmiseks.

Muus osas on valitsus olukorra pantvang, sest mingeid ideid tal ei ole. Seda asendab mage permanentne PR-kampaania. Näiteks nn haldusreform, mille ainus sisu on sund liita vallad vähemalt viie tuhande elanikuga omavalitsusteks. Omavalitsuste tulubaas, funktsioonide jaotus ja kohalik demokraatia on lükatud määramatusse tulevikku.

Permanentse PR-kampaania kõrval iseloomustab valitsuse tööd asendustegevus. Püütakse välja hüüda õ-kategooria probleeme, millega tekitatakse ühiskonnas lihtsalt asjatuid pingeid. Teisalt suudetakse sellega rahvast segadusse ajada ja oluliste probleemide lahendamisest kõrvale vingerdada.

Mineviku taagana on kaelas eelkäijate nuriprojektid, mis vaikselt allahindluse või pankroti teed lähevad. Auvere elektrijaam, Utah’ põlevkiviprojekt, Estonian Air, Saaremaa süvasadam. Selle liini jätkumisele ja Rail Balticule mõeldes tuleb tõesti hirm peale.