VASTU
Justin Petrone, Eesti ameeriklane
Minu kui kirjaniku ja ajakirjaniku jaoks on Eesti tänu turvalisusele ja paindlikkusele ideaalne koht elamiseks.

Põhja-Euroopale omane sotsiaalpoliitika pakub mulle siin abi just siis, kui seda hädasti vajan. Paindlik online-ärimaastik julgustab mind aga otsima uusi teid, kuidas müüa oma teenuseid ja ühiskonda enda soovide järgi panustada.

Muidugi tundub Eestist vaadatuna hoopis Ameerika sädeleva võimalustemaana ja paljude jaoks ta ka kindlasti on seda. Ent küsige Ameerikas elavatelt eestlastelt ja nad räägivad, kuidas nad peavad maksma terveid varandusi lapsehoiu ja teiste teenuste eest, mida Eestis saab kas täiesti tasuta või kõvasti alla omahinna.

Tegelikult tekib selles kliimas aeg-ajalt küll igatsus kolida edasi Lõuna-Itaaliasse ja seal sidruneid kasvatada, kuid siiani on mind tagasi hoidnud itaallaste pidev virisemine oma majanduse üle.

Jah, Eesti on provintslik. Ta tundub tõepoolest väikese saarena ja võimaluste hulk tema suurusega piirdubki. Arusaadav, et inimesed peavad sageli välismaale kiikama, et kas pole seal perekonna toitmiseks paremaid võimalusi. Aga mina näiteks saan kirjutada oma New Yorgi ja Delhi ettevõtetele Tartust oma lauakese tagant. Ma tõesti ei mõista, miks peaksin kuskile mujale pürgima.