„Taoline teguviis on taunitav ja antud juhul kirjutas heasüdamlik inimene ise nende loomade surmaotsusele oma mõtlematu tegutsemisega alla, sest loomahakatised ei elanud emast eraldamist üle“, ütles ELL juhatuse esimees Heiki Valner. „Lisaks on kährik meie loodusele ohtlik võõrliik ja seega poleks ka tema aitamine teiste liikide peale mõeldes tark tegu olnud. Kui nad oleks loodusesse jäetud, siis oleks neil kindlasti rohkem elupäevi antud!“

ELL metsloomade abistamise projekti juhi Kadri Võreli kinnitusel ei suuda inimene iialgi nii hästi hoolitseda linnu- ja loomapoegade eest kui nende pärisvanemad. „Eile Tallinnas Nõmme teelt korterisse viidud linnupoja asetasime hilisõhtul sama puu alla, kus kohast ta üles korjati ja koheselt laskus ka ema puu otsast tema juurde. Nüüd on tal palju paremad võimalused ellu jääda kui inimese juures. See on kindel!“

ELL soovitab abituna näivat linnu- või loomapoega märgates temast võimalikult kiiresti eemalduda, sest nii ei peletata te vanemaid eemale ja lasete oma järglase eest hoolitsemist jätkata. Looduses on praegu tavapärane pisiperede aeg ja ELL palub inimestel see keeruline periood, millest sõltub sadade liikide tulevik, mõistlikult ja rahulikult üle elada.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena