14. mail leidis Kiltsi lennuvälja ruleerimisrajal toimunud omaalgatusliku mõõduvõtu käigus aset traagiline õnnetus, mille käigus hukkus raja kõrval seisnud pealtvaataja ning sai vigastada õnnetuse põhjustanud juht.

Õnnetus juhtus Audi A8/S8 omanikke/huvilisi koondava Facebooki kommuuni liikmete väljasõidu raames.

Õnnetuse meediakajastuses on mitmel puhul ekslikult mainitud "Eesti Audi Klubi", mistõttu peab MTÜ Eesti Audi Klubi vajalikuks teatada järgmist:
• Eesti Audi Klubi ei ole kuidagi seotud kõnealuse juhtumiga. Eesti Audi Klubi juhtkond sai teada "Audi A8/S8 klubist" Kiltsil toimunud õnnetuse meediakajastusest.
• Eesti Audi Klubi on üle 10 aasta korraldanud Eesti Autospordi Liidus registreeritud ja kõrgeimatele turvastandarditele vastavaid kiirendus- ja lõppkiirusvõistlusi (nt One Mile Challenge ) eesmärgiga pakkuda kiirusejanustele turvalist ja seaduslikku võimalust enda ja oma auto võimeid proovile panna. Üritused ei ole kasumit taotlevad ning nende korraldamine nõuab vabatahtlikelt suurt ressurssi, kuid seda tehakse liikluse turvalisemaks muutmise nimel, mida on toetanud ka Maanteeamet.
• Eesti Audi Klubi võistlused ei toimu kunagi Kiltsi lennuvälja ruleerimisrajal, vaid maandumisrajal. Ruleerimisrada kasutatakse vaid tagasisõiduks ning seal ei ole lubatud maanteekiirust ületada.
• Eesti Audi Klubi ja Kaitseliidu vahel on pikaajaline koostöö, mille käigus on Eesti Audi Klubi meeskond muuhulgas oma vahenditest remontinud Kiltsi lennuvälja maandumisrada tõstmaks seal korraldavate võistluste turvalisust sõitjate ja pealtvaatajate jaoks. Samal kaalutlusel on Eesti Audi Klubi korraldatavatel võistlustel pealtvaatajad lubatud ja paigutatud ainult stardialasse.

Eesti Audi Klubi avaldab sügavat kaastunnet hukkunud autohuvilise omastele ja lähedastele.