Kolmapäeval Amsterdamis algavatel kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel on mõlemal alal, kus Eesti kaks aastat tagasi Zürichis medali teenis, vähemalt üks oluline puuduja.

Meeste kettaheites ei tee kaasa valitsev Euroopa meister ja Londoni olümpiavõitja Robert Harting (pildil). Sakslane teatas nädala alguses, et põlvevigastus, mille ta 2014. aasta sügisel kukkudes sai, annab siiani kohati tunda ja seetõttu panustab ta tänavu ainult Rio de Janeiro olümpiale. Gerd Kanteril ja Martin Kupperil tugevatest konkurentidest siiski puudust pole. Teiste hulgas on kohal kogu mulluse Pekingi MM-i esikuuik.

400 meetri tõkkejooksus on märkimisväärseid puudujaid suisa mitu. Juba varem oli teada, et Venemaa kergejõustiklased ei saa EM-il osaleda, mis tähendab automaatselt, et stardis pole Pekingi MM-i finaalis rahvusrekordi 48,05-ni viinud ja hõbemedali teeninud Deniss Kudrjavtsevit. Üllatav oli aga see, et Poola kergejõustiku üks suuremaid tulevikulootusi, 22-aastane Patryk Dobek otsustas EM-ist loobuda. Eelmisel aastal Pekingis Poola rekordiks 48,40 jooksnud Dobek olnuks Amsterdamis Kariem Husseini, Yasmani Copello Escobari ja meie Rasmus Mägi kõrval üks EM-i neljast kullasoosikust.

Pärnu võrkpalliklubi leegionäride otsinguil

Valitsev Balti võrkpallimeister Pärnu eesotsas Avo Keelega otsib välismaalt täiendusi. Üks leegionär, nurgaründaja Aleksandrs Avdejevs on meeskonnal tegelikult juba möödunud hooajast võtta, olgugi et põlvevigastuse tõttu tuli Avdejevsil kogu hooaeg vahele jätta. Mullu oli lätlane meeskonna ainus mitte-eestlane, ent tänavu tuleb ilmselt palgata veel kaks-kolm välismaalast, sest kodusel turul on Timo Tammemaale, Andrus Raadikule ja Kardo Kõresaarele võrdväärseid asendusi sisuliselt võimatu leida. Pärast Martti Keele Soome siirdumist saab meeskonna põhisidemängijaks tema noorem vend Markkus.