Kihnus saab näha ladusat suvelavastust
Kihnlased on ammu endale suvelavastust igatsenud ning tänavu see Tallinna Linnateatri näitleja Argo Aadli eestvedamisel nende õuele jõudiski. Välja tuli isegi rohkem kui teater.
Suveteatri meeleolu hakkas natuke peale juba Munalaiu sadamas, sest ilm oli ilus ja kioskist sai värsket kohvi, ning need, kes olid varem jõudnud, võisid veeski käia. Edasi läks aina paremaks, sest nutikad kihnlased olid oma poolele sadamasse organiseerinud teatriveoautod, mille kastis pealtvaatajad otse Metsamaa pärimustallu etendusepaika sõidutati. Nii oldi juba natuke elevil siis, kui ühestki näitlejast polnud mütsinokkagi näha.
Vastuse said ka kõiksugu tähtsad küsimused, näiteks kas jõuab enne etendust veel puhvetisse, kui laevgi näib vaevu jõudvat õigeks ajaks? (Muidugi!) Kas on ka omatehtud maitsvaid kihnupäraseid hõrgutisi? (Loomulikult!) Tahaks käsitööd ja seda leiba kaasa ka ... (Aga palun!)
Tunne oma külalist
Miks rääkida leivast, mitte asuda kohe lavastuse juurde? Sest tegelikult müüakse peale etenduse ju veel muudki – asjad olgu nii hästi kokku klapitatud, et vaatajad mitte ainult ei peaks paljuks sõita mitu tundi kodust kaugele teatrisse, vaid oleks selle üle veel rõõmsadki ega nutaks taga kulutatud raha.
Suveteatriga näitasid kihnlased, et logistika on neil käpas, oma suvekülalisi nad tunnevad ja nende tahtmisi teavad.
Eks selle peale oli rajatud Heidi Sarapuu kirja pandud lavastuski, mis läheb parinal käima, kui põliste kihnlaste tallu tuuakse tsiklikastis ministeeriumiametnik Paavo Plank (Argo Aadli) ja väliseestlasest kunstiinimene Ilmar Rebane (Alo Kõrve), kel on saare suhtes suured kunstilised ja romantilised ootused.
Otse tantsupõrandale
Päris ehe keel koos saarele traditsioonilise pillimänguga tuleb lavastusse sisse Kihnu Pärimuskooli pillilaste ja folklooriansambli Kihnumua naistega. Nimelt tuleb loosse veel teine lugu, mille on kirja pannud kapten Enn Uuetoa ehk Kihnu Jõnn, mis näitlejad uutesse rollidesse paneb.
Jaburate pööretega tükki saabub tempomuutus siis, kui lugu sujuvalt Kihnu pulmaks läheb ja kihnlased laulma hakkavad. Ka lõpulaul “Kui ärkab kevade üle maa...” jääb nendele ja nii saavad vaatajad otseallikast kõige ehedama Kihnu kõla kõrvu helisema.
Ja Kihnu poleks see, mis ta on, kui pärast aplausi kohe koju mindaks. Etenduse järel minnakse hoopis platsi kõrvale teatrikohvikusse, pillilugu lüüakse lahti ning igamees saab koos kihnlaste ja linnateatri näitlejatega lustliku jalakeerutuse ette võtta. Tuleb loota, et kihnlastele endile jäi kogu ettevõtmisest sama hea tunne kui vaatajatele ning sääraseid suveteatreid tehakse seal edaspidi veelgi.