Järgnevalt katke homsest intervjuust:

Eestis toimub võimuvahetus. Te poeg on selles üks tähtsamaid osalisi.
Ma tulin eile puhkuselt. Vaatasin õhtul uudiseid ja nägin alles nüüd, mis imeasjad me koduvabariigis toimuvad.

Vasakpööre, nagu mõned ütlevad.
Nii see välja näeb. Muide, ärimehena olen ise väga parempoolse maailmavaatega. Minu jaoks on õudselt tähtis, et ei puututaks maksusüsteemi. See on tähtis. Kui uus koalitsioon läheb maksusüsteemi kallale, lõhuvad nad kõik, mis Eestis on head. Maksusüsteemi ei tohiks puutuda. Jah, ma möönan, me maksusüsteem on nii kodanike kui ka ettevõtjate jaoks piisavalt raske. Kohati ebaõiglanegi, aga las ta olla selline edasi.

Kardate, et minnakse maksusüsteemi kallale?
Kardan, õigesti ütled, tõepoolest kardan. Kui hakatakse muutma sotsmaksu ja üksikisiku tulumaksu, vähendavad ettevõtjad ametlikke palku, paljugi rahva tegelikest sissetulekutest läheb n-ö halli tsooni. Me oleme seda kõike näinud, oleme selle üle elanud. Suur probleem hakkab olema ettevõtete tulumaksuga – kui seda hakatakse torkima, on täisjama. Siis tulevad jälle mängu off-shore-firmad ja varimajandus saab hoogu. Seda ma kardan. Hakkab olema nagu Lätis, kus, nagu tead, kogutakse vähem maksu kui Eestis, ehkki Läti on tunduvalt suurema rahvaarvu ja suurema majandusega riik.

Kui oleksite tavaline ärimees Ossinovski, oleks jutt mõistetav, aga olete poliitik Jevgeni Ossinovski isa.
Teen kohe selgeks, et isana ei mõjuta ma teda mitte mingilgi moel. Võib paljutki rääkida, aga täiskasvanud inimest ei mõjuta. Tal on omad vaated, otsused ja tegevus.

Tuleb välja, et poja ettevõtmised mõjutavad pigem teid ja teie ettevõtet.
Kui aus olla, siis minu jaoks on teatavas mõttes probleem, et ta on poliitikas. Päris kindlasti kohe. Ma olen hoobilt persoon, kes on kahtlaselt lähedalt poliitikuga seotud. Igaüks võib osutada: teadagi, sul on üleval sidemed. Raske on osaleda mingitel riigihangetel. Riigiettevõtted on meiega koostööd tehes väga ettevaatlikud. Ikka nähakse seoseid poliitikaga. Sealt siis ka kõikvõimalikud kahtlused ja spekulatsioonid. Seepärast ütlen, et asjaolu, et mu poeg on poliitik, on pigem probleem. Tunnen seda kogu aeg.

Aga elate siiski pojale kaasa, tunnete muret?
Jah, hoolimata kõigest mulle meeldib Jevgeni kui poliitik. Arvan, et ta on väga võimekas, aus ja loogiliselt mõtlev inimene. Ta ei karda mõelda ega rääkida, mida mõtleb, ega selle järgi ka tegutseda. Ses mõttes meeldib ta mulle väga, ehkki on kahju, et ta on n-ö vaskpoolses parteis. Aga see on minu isiklik probleem. Olen poja üle uhke ja arvan, et Eesti riigil ja poliitikal on temaga vedanud.

Kolm aastat tagasi rääkisite me lehele õnnest ja õnnelik olemisest: tuleb osata õnnelik olla ja nautida hetke. Nüüd on…
Ma mõtlen ka praegu nii, aga see aasta on muidugi õudne olnud.

Kõik võib hetkega muutuda.
Just nimelt, ühe hetkega. Kõik! Sa teed justkui oma tööd. Kõik on selge ja… ühtäkki on kõik, mis seni oli hele ja helge, must. Hetkega. Kõik vajub korraga kokku. Aga selline on elu. Ei tea ju tegelikult kunagi ette, kus kaotad ja kus leiad.

Oleg Ossinovski avab homses LP-s esimest korda oma nägemuse temaga seotud korruptsiooniskandaalist Lätis. Ta avaldab arvamust nii meie majanduspoliitika, Rail Balticu kui ka Moskvaga suhete kohta ning räägib avameelselt elu kõige raskemast aastast, kuhu jääb ka abielulahutus pikaaegsest abikaasast Irinast.