Argentina päritolu José González väisas Eestit esimest korda 2008. aastal toimunud Jazzkaarel ning tänavu naaseb Grammyga pärjatud laulja ja laulukirjutaja siinse rahva ette koos uhke rühmitusega The String Theory, et kostitada melomaane oma värskeima loomingu ja uues võtmes seadetega.

Sel korral tuled sa siia 20-pealise orkestriga. Kas kõik arranžeeringud oled sa ise teinud?

Arranžeeringute autorid on kolm Berliinist pärit heliloojat. Lasen neil kõik lood ise valida. Tuuritasin sama orkestriga viis aastat tagasi ja siis esitasime peamiselt loomingut minu kahelt esimeselt kauamängivalt, kuid nüüd tuleb esitusele ka uuemaid palu. Fännid on kurtnud, et ma pole mänginud filmis „Walter Mitty salajane elu” kõlanud laulu „Stay Alive” ja me ei mängi tegelikult väga paljusid lugusid, mille poolest ma tuntud olen.

Oma pika karjääri jooksul oled sa välja andnud kolm albumit, kuid millised palad esindavad sind kõige paremini?

Tunnen, et minu värskeim album (2015. aasta alguses ilmunud „Vestiges & Claws” – toim) esindab kõige paremini seda, kes ma olen ja mida ma tahan: maailmarahu jne. Stiili poolest on need lood ehk erinevad, ent kui nüüd mõni pala esile tuua, siis näiteks „Every Age” esindab minu humanistlikku maailmavaadet. Me kõik oleme siin ilmas koos ja seega peaksime üritama sellest parimat võtta.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega