Praegu ei ole tervisega hullu midagi, riigimeeste telesaated, mis lubasin, teen kindlasti ära ja metsavendade teema vajaks uurimist, ütleb 11. aprillil 75-aastaseks saav telekuulsus Mati Talvik.
Mati Talvikuga (74) telemajas montaažiruumini jalutades tuleb iga natukese aja tagant seisma jääda. Ei, pause ei vaja tema tervis. Sammud on küll läbimõeldud ja aeglased, ent sihikindlad. Liikumispausideks annavad põhjust inimesed, kellega vahetatakse kaks ja rohkem sõna. Peaaegu igaühega on Matil midagi rääkida ning igas vestluses on törts naeru ja mõnusat lõõpimist.

Montaažiruumi jõudes vaatab kolmelt ekraanilt vastu kahetunnine telesaade Tartu poisist Matist, kelle kirg ja hobi on teleajakirjanikuks olemine. Oma tööga on ta Eesti Televisiooni arhiivi täiendanud sadade lintide, lugematute saadete ja hindamatu panusega. Vahur Kersna suur teos „Talvik, Eesti Televisioonist” on peaaegu valmis. Saate autor, režissöör Andres Lepasar ja toimetajad tegid ära suure töö ning panid ühe mehe elutöö kaudu ritta aja kulgemise televisioonis. Meil on vaadata koos Mati Talvikuga suurest saatest väikest lõiku, kus ta kirjeldab kohtumist abikaasa Alice’iga. Fotod, kohtumise kirjeldus ja Mati pilk, millega ta seda kõike vaatab... Järgneb kandev paus. 

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega