Kas tegusast naisest saab Münchhausen, kes tõmbab oma erakonna juukseidpidi soost välja? LP käis külas IRL-i uueks juhiks kandideerival Kaial Ival.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Ivaga (52) sain tuttavaks mõni aeg tagasi Facebookis. Kommenteerisin „Foorumi” saate juhi Andres Kuuse postituse all midagi pensionisammaste kohta ja mulle vastas minister Kaia Iva isiklikult. Ta selgitas arusaamatuks jäänud seadusemuudatust ja rahustas, et ma ei kaota staaži ja palga seose muutuse tõttu midagi. See ei olnud sugugi erakordne käitumine: minister Iva “laskubki” tavainimese tasemele ja selgitab sotsiaalmeedias täiesti kompleksivabalt oma haldusalasse kuuluvate reformide nüansse. Selgitamisoskus on üks poliitiku- ameti tähtsamaid omadusi ja Kaia Ivale on andnud selles edumaa tema haridus: ta on lõpetanud ülikooli matemaatikuna ning töötanud kümme aastat Türi 2. keskkooli matemaatikaõpetaja ja õppealajuhatajana. Kui õpilane ei saa millestki aru, tuleb nii kaua selgitada, kuni asi on vesiselge.

Praegu on Kaia Iva poole pööratud kogu IRL-i naistekogu ootel näod. Erakonna käekäigust ja tulevikust hoolivad naised on esitanud Kaia Iva üheks IRL-i esimehe valimiste kandidaadiks. IRL tuleb soost välja tõmmata ja parim šanss selleks on söakal tegudenaisel Kaial. Võidu korral oleks see Eesti poliitikas pretsedenditu juhtum:

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega