Möödunud nädalal olid linnapea Taavi Aas ning toonane abilinnapea Mihhail Kõlvart sunnitud aru andma riigikogu korruptsioonivastasele erikomisjonile. Esitatud küsimustele andsid nad vaid tehnilist laadi selgitusi, kuid mitte sisulisi ja poliitiliselt pädevaid vastuseid. Miks asja aasta aega vaka all hoiti - sellele küsimusele polnud kummalgi mehel konkreetset vastust. 

Äsja selgus, et Kõlvart põhjendas komisjonile jäähalli auditi kinnihoidmist sellega, et linnavalitsus ootas politsei sekkumist. Kõlab kui ilus hädavale ja jätkub tüüpiline "Loll-Ivani" mängimine, justkui oleks Kõlvart olnud puu otsas, kui Tondirabas avaliku rahaga sahkerdati. Endiselt on õhus rohkelt küsimusi. Suud ei paota juba ammu tagasi astunud ning omade poolt mustaks lambaks tembeldatud Mart Aare, kes oli spordikeskuse juhataja Jelena Glebova asetäitja. 7. detsembril astus tagasi seni Glebovat kaitsma sunnitud spordi- ja noorsooameti juhataja Rein Ilves. Poliitilist vastutust pole aga keegi võtnud.  

Millel tugineb Glebova võim?

Võtmeküsimuseks on, miks on Tondiraba keskuse juhataja Glebova Kõlvartile nii oluline, et ta ikka veel ametis ja maksumaksja palgal edasi on? Mis kaalutlustel soosivad Kõlvart ja Keskerakond Glebovat, kes ka ise oma küündimatust tunnistanud?

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega