Absurdihuumorit meenutavasse uute apteekide asutamise võidujooksu lülitus sel kevadel uus tegija, 23-aastane Tartu tudeng Mihkel Liiber. Märtsi- ja maikuu vahel asutas see noor Tartu ülikooli üliõpilasesinduse liige (sai valimistel lausa suurima häältesaagi ehk 366 häält) kokku 189 eri ettevõtet, et osaleda ravimiameti korraldatud apteekide avamise liisuheitmistel.

Sellest ajast saadik on ta arusaamatute nimedega Etnamoks, Ohmmoks ja Bangroben võitnud endale õiguse apteeke asutada. Ohmmoksi-nimeline saavutas loosirattas õiguse panna püsti uus apteek Pärnu lähedal asuvasse 4300 elanikuga Sindi linna.

Selline see apteegiäri praegu on. Kui seaduse järgi tekib võimalus kuhugi uus apteek püsti panna (näiteks kui mõni apteek on suletud või on asulasse elanikke juurde tulnud), siis lükkavad suured apteegiketid ja frantsiisiomanikud ning väiksemad üksiküritajad loosirattasse tuhandeid fiktiivseid ettevõtteid puhtalt oma šansside suurendamiseks. Liiberi 189 firmat pole sugugi kõige suurem farm, näiteks osaühinguga Patrika on seotud firmad Proviisor1 kuni Proviisor599 – kokku 600 juriidilist keha.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega