Paraku ei heasta see veel Valga sünnitusosakonna sulgemise otsust. Paistab, et sulgemisega kiirustati. Sulgemise vastased kaebavad, et Valgas ei ole tagatud naistearsti hea kättesaadavus, mida sulgejad lubasid. Samuti ei ole lahendatud TÜ kliinikumi sünnitusosakonna ülerahvastatuse probleemi. Usaldust kliinikumi vastu ei suurenda ka sellele kuuluva Tartu kiirabi juht, kes ähvardab vallandada kiirabitehniku, sest ta postitas erilise sündmuse foto Facebooki. Selle asemel et võimendada foto sõnumit – kiirabi saab hakkama! –, süvendab kiirabijuht hoopis valgamaalaste kartust, et kliinikumi juhivad hingetud bürokraadid.

Valga haigla sünnitusosakonda võinuks hoida lahti vähemalt seni, kuni on näha, kas osakonna kulude Lätiga jagamise ideest saab asja, või kuni TÜ kliinikumi ruumipuudus lahendatakse.

Sünnitusosakonda võinuks hoida lahti vähemalt seni, kuni on näha, kas Lätiga kulude jagamise ideest saab asja, või kuni TÜ kliinikumi ruumipuudus lahendatakse.

Valga haigla sünnitusabi teenuse kahjumi katmiseks kulus mullu umbes 120 000 eurot. Ligikaudu sama suur on näiteks riigihalduse ministri ja tema kolme nõuniku aastane palgakulu. Pärast Jaak Aabi tagasiastumist oleks võinud selle ministrikoha kaotada ja anda säästetud raha näiteks Valga haiglale – regionaalpoliitiline kasu olnuks kindlasti suurem kui minister Mäggi PR-tsirkusel, mis sügisel nädalaks ka Valka siirdub. Võrdlus Lätile kingitud aktsiisituluga on aga täielik kosmos: põhjapiiril olevates poodides müüdud alkoholilt kogus Läti mullu 25,6 miljonit eurot aktsiisi – summa, millest saaks Valga haigla sünnitusosakonna kahjumit katta üle kahesaja aasta ja kõiki kulusid sadakond aastat.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena