Ebamugavast kuumusest hoolimata mängis Cannibal Corpse oma lugusid meisterliku täpsuse ja pühendumusega. Kuigi tavakuulajale tundub death metal pigem mürana, siis tegelikult peitub seal muljetavaldav virtuoossus ning selle mängimine on kiiruse ja agressiivsuse tõttu füüsiliselt väsitav. Ometi suutis staažikas Cannibal Corpse mängida noorusliku energia ja professionaalse täpsusega.

Tegemist on karastunud kollektiiviga, mille ridades on oskuslikud pillimehed, kes ei tee kompromisse. Bändi bassist Alex Webster on instrumentalistide maailmas väga nimekas pillimees, kes on tuntud kiiruse ja täpsuse poolest. Kuigi bändimehed pidid halastamatult kiiret kava esitama palavas keskkonnas, ei näidanud keegi märke väsimusest. Cannibal Corpse’i muusika on küll väga vaenulik, aga sama ei saa kindlasti kasutada bändimeestest rääkides. Ansambli vokalist, legendaarne George „Corpsegrinder” Fisher, oli laval humoorikas ja sotsiaalne.

Ei propageeri vägivalda

Kontsert toimus rokiklubis Tapper, mis on tuntud suurepärase heli ja õdusa keskkonna poolest. Hoolimata ühest tehnilisest viperusest etteaste alguses, oli heli nii hea, et pani kahtlema, kas bänd mängib ikka päriselt või fonogrammi pealt. Heli katkemine keset etteastet kaotas kahtlused ja näitas, et bänd ongi nii vilunud ja klubi helikvaliteet on stuudio vääriline. Tapper on suurepärane võõrustaja ja melu jätkus nii lava ette kui ka baarileti äärde.

Skandaalne Cannibal Corpse on tekitanud palju kõmu muusika ainestiku ja plaatidel kasutatava kunsti tõttu. Bändi lüürika räägib sarimõrvaritest, laipadest ja muust taolisest, keskendudes igale verisele ja õõvastavale detailile. Sama teematikat kasutatakse ka albumi kujunduses, mistõttu on paljude Cannibal Corpse’i plaatide müük üle maailma keelatud. Šokeeriva ja tülgastava Cannibal Corpse’i liikmed on suured õudusfilmide fännid ning bänd on intervjuudes rõhutanud, et nad ei propageeri kuidagi vägivalda. Nad leiavad, et bändi lüürikat ei tohiks tõsiselt võtta ja sama vägivaldset kunsti leiab isegi Vatikanis. Cannibal Corpse on žanrit defineeriv ansambel ning nende mõjutusi leiab tänapäeva raskemuusikast väga palju.

Cannibal Corpse

Koosseis: George „Corpsegrinder” Fisher (vokaal), Rob Barrett (kitarr), Pat O’Brien (kitarr), Alex Webster (basskitarr) ja Paul Mazurkiewicz (trummid).

Soojendajana astusid üles Son Of A Shotgun Norrast ja Methedras Itaaliast.

Rokiklubis Tapper, 20.07