„Sest sa ei tulnud siia rääkima täna ja kui tulidki, siis ainult kehakeeles, mina ka. Sest ma ei viitsi väga rääkida enam ma võtan jope, tellin takso, hüppan peale, sina ka (täpselt nii)”

Tõstke käsi, kes ei ole neid ridu kaasa ümisenud, kui autoraadiost kõlab juba teab mitmendat korda see mõnus räpimõmin? Lapsed auto tagaistmel ei jää mingil juhul külmaks ja ka isadel-emadel hakkab jalg gaasipedaalil tatsuma. „Mina ka! Mina ka!” üürgab nii vana kui ka noor lõbusalt. Nublu meeldib kõigile. Sest tal on andekad sõnad, milles on äratundmisrõõmu – Zlatan, Kungsgatan, Musta Täku tall, Valga-Valka... Ta sõlmib märksõnad kokku sujuvalt ja loogiliselt, rõvedusi kasutamata. Kuulad ja mõtled, et eesti keeles saab räppida küll, ilma et peaks kõiki suguorganeid esimese kümne sekundi jooksul letti laduma. Nublu on eriline. Sest kes teine suudaks loetud nädalatega tõusta Eesti kuulatuimaks staariks olukorras, kus meil on juba Genka, Cool D, 5MIINUST, Reket, Arop, Beebi- lõust ja palju teisi end publiku südamesse räppinud artiste. Mais muusikaturule paiskunud hitti „MINA KA”, milles teeb kaasa ka Reket, on YouTube’is kuulatud üle kahe miljoni korra. Raketina sööstis taevasesse kõrgusse ka augustis ilmunud „öölaps!”, mille klikkide arv hakkab lähenema pooleteisele miljonile. Absurdsed arvud, kui mõelda Eesti publiku väiksusele ja siinsete staaride rohkusele. Nublu on teinud Eesti muusikaturul puhta töö. Praegu reklaamitakse teda kõikvõimalikel pidudel ja üritustel kui pea- või üllatus- esinejat, keda teised staarid soojendavad. Tehke järgi või makske kinni!

Selle kõige kõrval on huvitav, et keegi ei tea temast midagi. Mis on tema pärisnimi, kust ta pärit on? Kus õpib, millega tegeleb? Mis talle meeldib ja mis mitte?

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega