Kohtusime 2018. aasta alguses Eesti muuseumide aastaauhindade galal, kui Eesti teatri- ja muusikamuuseum oli just võitnud 2017. aasta parima püsiekspositsiooni Muuseumiroti. Rääkisite entusiastlikult plaanidest ja lootusest laieneda, kui Tallinna muusikakool kolib uude kohta. 2018. aasta lõpus panete ameti maha. Mis juhtus?

Otseselt ei juhtunud midagi ning entusiasm ja plaanid, millest rääkisime, on endiselt jõus. Ega muuseum seisma jää, kui inimesed vahetuvad, uus juht toob ka uusi tuuli. Otsa kooli poolele laienemise plaanid on osa Eesti ajaloomuuseumiga ühinemise arengukava läbirääkimistest, mis praegu käivad.

Kas laienemise kohta on midagi kindlamat selgunud?

Eks läbirääkimised peaksid algama siis, kui ühinemine on toimunud. Tahaksin loota, et seda mõtet toetatakse eri tasanditel, sest Eesti teatri- ja muusikamuuseumil on, mida näidata. Pealegi on muusika ja teatri valdkond väga tugevalt meie identiteediga seotud. Laienemine võimaldaks hoida au sees vana konservatooriumi ja hilisemat Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli hoonet, kus on oma muusikuteed alustanud palju tuntud muusikuid.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega