Eesti kodanikuks saamine peab eeldama eesti keele oskust ning põhiseaduse tundmist. Keskerakonna ja sotside idee nullkodakondsusest on sama äraspidine kui juhtimisõiguse andmine liiklusmärke tundmata. Kelleletahes, põhjendusega, et oleks ju ebainimlik, kui inimene pole soovinud juhiloa saamiseks pingutada ega õppinud, siis võiks selle anda talle avalduse esitamisel.

Sotside esinumber Ida-Virumaal, siseminister Katri Raik, esitab tänases Eesti Päevalehes küsimuse vormis pakkumise, et tuleks kaaluda kodakondsuse andmist neile kes 1991 aastast siin, kuid pole seni soovinud kodanikuks saada. Tema arvates piisaks avalduse kirjutamisest, ehk lihtsustatult öeldes - tee ristike õigesse kasti ja oledki kodanik.

Sarnast plaani, kodakondsuseks piisaks vaid avaldusest, keele ja põhiseaduse tundmist kinnitamata, esindab ka Keskerakond. Jüri Ratas kinnitas peale partei ühtsuse kokkuleppe Yana Toomiga, et 2019 valimiste järel on Keskerakonna eesmärk seadustada lihtsam kodakondsuse jagamine. Lihtsustatult öeldes - plaan on nullkodakondsus, riigi keelt ja õiguskorda tundmata.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega