Kolme eesti tänapäevase luuletaja poolt kokku seatud Kuradiratas pöörleb vastupäeva ja annab otsad mitmest kaist: siin on lugemist nii luulena kui valmina, tähendussõnadena, valik kirglisi kaardimänge, otsata võimalused tuleviku ennustamiseks ning mineviku seletamiseks.

Seitseteist ja pool aastat tagasi ilmus esimene „Kaardipakk“. Kolm luuletajat – Künnap, Rooste ja Sinijärv – olid koostööd teinud varemgi. Kaardipakiformaadi – avatud järjekorraga raamatu juurde jõudsid nad hiljem erinevaid autoreid kaasates mitu korda tagasi (iga kord viie aasta tagant), lisaks ilmusid ühisteosed „KünnapRoosteSinijärv“ ja „Eesti haiku“. Aeg on küps uueks raamatuks.

„Kuradiratas“ viib lõpuni Künnapi, Rooste ja Sinijärve unistuse mütoloogilisest omailmaraamatust. Seninägematud mastid-kastid (kolbad-kirved-kaabud, mis vastavad hingele, kehale ja vaimule) ja koopad (elukad-mütod-inimesed) annavad (kvaasi)maagilise raami. Žanriliselt jaguneb raamat kolmeks (vabavärsid, idamaiste mõjudega luule ja riimluuletused), vastavalt inimeste, mütode ja elukate koopaks.

Tekstid: Asko Künnap, Jürgen Rooste, Karl Martin Sinijärv

Mängureeglid: Asko Künnap, Jürgen Rooste

Kujundanud: Asko Künnap

Näo Kirik 2018/2019