Filmi autoriks ja lavastajaks on edukas tehnoloogia-ettevõtja Rain Rannu, kes proovis filmi alal esimest korda kätt 2016. aastal guerilja-stiilis vändatud “Ameerika Suve”-ga. “Ükssarvik” on tema teine täispikk mängufilm.

“Mulle meeldib teha filme maailmadest, mida hästi tunnen. Soovin rääkida Eesti idufirmade lugu moel, mis on nii valdkonna inimestele kui laiemale vaatajaskonnale huvitav, aga samas ka õpetlik.” räägib Rannu. Film võeti ülesse 2018. aasta suvel Eestis ja San Franciscos.

Olulistes kõrvalosades löövad kaasa Eesti päritolu Hollywoodis tegutsev näitleja Johann Urb (“CSI: Miami”, “Eastwick”, “Zoolander”) ning Rogelio Douglas Jr. kes muuhulgas mängis kolme Oscariga pärjatud mängufilmis “Whiplash” ning ülimenukas kassahitis “Straight Outta Compton.” Lisaks teevad kaasa tuntud Eesti näitlejad Anti Kobin, Roland Laos, Riivo Anton, Rain Tolk jpt.

Filmi operaator on Ants Tammik (“Habras loodus”, “Tõde ja Õigus”, “Eia jõulud Tondikakul”), kunstnik Katrin Sipelgas (“Sangarid”, “Must alpinist”), heliloojaks Janek Murd (“Nullpunkt”), produtsentideks Rain Rannu ja Tõnu Hiielaid (“Ameerika suvi”) ning kaas-produtsendiks Aet Laigu (“Ema”, “Tuliliilia”).

Tänasest käivitub ka filmi rahvusvaheline ühisrahastuskampaania platvormil Seed & Spark, mille abil soovitakse film teha tasuta kättesaadavaks Eesti koolide gümnasistidele, inspireerimaks neid karjäärivalikus. Lisaks filmile saavad õpilased, õpetajad ja huviringide juhid kaasa toetavad videomaterjalid, kus tuntud idu-ettevõtjad ja “Ükssarviku” filmitegijad loovad sideme filmi-maailma
ja päris-maailma vahele.

Filmi toodab Rannu ja Hiielaidi produktsioonifirma Tallifornia (http://tallifornia.com), kel on lisaks töös veel 3 täispikka mängufilmi andekatelt uue põlvkonna Eesti ja välismaa tegijatelt. Filmi kaasrahastajateks on Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital.

Filmi esimene tiiser on nähtav siin.