Aasta-aastalt on OnePlus vaikselt oma telefonide hinda tõstnud. Esialgu jäid need paari-kolmesaja euro juurde, kuid viimastel aastatel on kerkinud pigem 550 euro ligi. Sel aastal tehti hoopis huvitavam lüke. Turule toodi koguni kolm telefoni: endiselt 550 euro ringi jääv ja pigem väiksema sissetulekuga turgudele suunatud tavatelefon OnePlus 7, aga ka OnePlus 7 Pro, mille turundusele ja müügile Euroopas ja Põhja-Ameerikas rõhku pannakse. Selle telefoni hind algab 749 eurost (8 GB RAM, 256 GB sisemälu) ja ulatub 830 euroni (12 GB RAM, 256 GB sisemälu). Neile kahele mudelile lisandub ka OnePlus 7 Pro 5G, mille hind on tõenäoliselt veelgi krõbedam kui tavalisel Pro mudelil.

Seega on end varem lipulaevade tapjaks (ingl flagship killer) tituleerinud OnePlus hakanud odavate ja heade näitajatega telefonide asemel tegema hoopis selliseid, mis on kallimad, kuid kamärkimisväärselt paremad – keskendutakse tipptasemel lipulaevtelefonidele. Tegemist on kõva riskiga, sest OnePlusi põhiklientuur, taskukohasemate tipptelefonide fännid on maruvihased. Kuid kas see on põhjendatud?

Väga hea telefon ja hinnavaru jääb veel ülegi


Tegelikult pole mingit põhjust vihast vahutada. OnePlus 7 Pro on täpselt see, mida OnePlusi austajad ise on palunud. Viimaste mudelite puhul on mõnedki fännid (eriti Euroopas ja Põhja-Ameerikas) kirunud, et tõsist tipptelefoni maiku jääb üha vähemaks. OnePlus on tegelikult täitnud fännide soovi ja seda ei saa eirata ka juhul, kui tipptelefonide omale lähenev hind kliendile ei meeldi.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega