Kõigi Eesti üleskutse: tule, vali ja otsusta, kas peale jääb ühtne Euroopa või selle lagundajad
Eesti on olnud osa Euroopa Liidust 15 aastat. Need aastad on avanud meile uksi ja võimalusi, mida võtame tihti kahjuks enesestmõistetavana. Meie vabadus ja iseolemine on 21. sajandi algul kindlam, kui vaid paarkümmend aastat tagasi oleksime julgenud loota.
Eurooplastena on meil rohkem vabadusi, eneseteostusvõimalusi ja enam turvatunnet kui iial varem. Saame reisida, õppida, elada, luua, armastada, töötada ja olla ettevõtjad kõikjal Euroopas. Me oleme võrdsed ja kaitstud. Saame osaleda ühistes teadus- ja kosmoseprogrammides. Saame koostöös luua paindliku ja kaitstud tööturu, arendada sotsiaalset dialoogi ja kaitsta kõige nõrgemaid. Saame jagada oma kogemusi e-riigi arendamisel, haridussüsteemi kvaliteedi tagamisel ja paljudes muudes valdkondades, kus oleme paarikümne aastaga teinud hämmastavaid edusamme. Me oleme osa Euroopa Liidu otsustusprotsessist ja meie arvamus ning hääl loevad. Saame olla kindlad, et me ei ole enam iial üksi.
Tugev ja nähtav
Eurooplastena oleme kriiside suhtes vastupidavamad, sest aitame ja toetame üksteist. Osana Euroopast on meil paremad võimalused kodumaal ringi liikumiseks ja mujalegi sõitmiseks. Meie majandus on tugevam ja meie loodus puhtam. Meie keel ja kultuur on hoitud. Euroopa Liit teeb nii Eestit kui ka kõiki teisi ühendusse kuuluvaid riike maailmas tugevamaks ja nähtavamaks.
Põhiõiguste ja inimõiguste kaitse on Euroopa Liidu alustalad. Euroopa Liit on väärtuste ühendus kodanikele ja liit riikidest, mis neid väärtusi omaks peavad ja kaitsevad. Just see teeb meid eriliseks kogu maailmas. Põhiõigused ja vabadused kaitsevad kõiki inimesi võimu omavoli ja meelevalla eest ega luba võimu võõrandumist või selle liigset sekkumist meie igapäevaellu. Seetõttu on õigusriigi põhimõte nii Eesti kui Euroopa nurgakivi.
Küsimused just sulle
Euroopa ei saa kunagi valmis. Ta võib minna edasi, kuid ta võib ka langeda tagasi, killustatusse. Kodanikena saame me kõik valida, kuhu ja kuidas meie kõigi Euroopa areneb. Meil kõigil on võimalus, kohustus ja vastutus anda Euroopale suund. Kas oleme vabad, avatud ja sallivad või tõmbume endasse ja muutume üksteisele võõraks? Kas astume üheskoos vastu suurtele katsumustele nagu muutus kliimas ja looduskeskkonnas, aga ka maailmakorras? Kas meie ühine välispiir peab olema kaitstud ja ränne kontrollitud? Kas Euroopa jääb ükskõikseks kriiside suhtes Euroopa sees ja Euroopa ümber või osaleb aktiivselt nende lahendamisel? Kas ehitame eurooplastena müüre või sildu? Kas oleme osa lahendusest või probleemist?
Euroopa Parlamendi ülesanne on võrdselt koos liikmesriikidega esindada oma kodanike demokraatlikke valikuid ning kontrollida Euroopa võimukandjate tööd.
26. mail valime me koos teiste eurooplastega oma esinduskogu - Euroopa Parlamenti. Euroopa Parlamendi ülesanne on võrdselt koos riikidega esindada oma kodanike demokraatlikke valikuid ning kontrollida Euroopa võimukandjate tööd.
Just Sina, hea valija, otsustad, kes esindavad Euroopa Parlamendis Eesti kodanike tahet. Andes hääle ühe või teise kandidaadi kasuks, langetad Sa otsuse, milliseid väärtusi esindatakse ja milliseid otsuseid langetatakse. Sina teed otsuse, kas ja milliseid valikuid eurooplased üheskoos teevad ja kui tugev on Euroopa maailmas oma kodanike huvide kaitsmisel.
Ükskõiksed kodanikud on kõige suurem oht vabadusele - Sina otsustad, Sinu hääl loeb!