Linnavalitsuse liikmed edaspidi nõukogudes olemise eest enam eraldi raha ei saa.

Ilmneb, et Tallinna linnavalitsuse olulisemate liikmete palk on palju suurem kui näiteks peaministri või presidendi oma, sest peale väga suure palga said linnaisad eelmisel aastal ka kopsakaid lisasummasid äriühingute ja sihtasutuse nõukogudesse kuulumise eest. Tõsi, seda praktikat on linnapea Mihhail Kõlvart lubanud muuta, mistõttu linnavalitsuse liikmed enam edaspidi nõukogudes olemise eest eraldi raha ei saa, vaid peavad seda tegema oma põhipalga eest. Graafikus kajastub aga eelmise aasta seis, kui nõukogudes olemise eest teeniti veel hästi.

Nagu mainitud, tuleb deklaratsioonis ära märkida ka võlad. Suur sissetulek võimaldab poliitikutel võtta ka suuri laene, üks suuremaid laenajaid on Mihhail Kõlvart. Suur laenujääk on ka haridusminister Mailis Repsil. Varem suure laenukoormaga silma paistnud Taavi Rõivas on aga oma võlga tublisti vähendanud.

Deklaratsiooni pole esitanud kultuuriminister Tõnis Lukas, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo ja Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf, kes kuulub ka mitme linnafirma nõukogusse. Valitsuse uued liikmed peavad esitama deklaratsiooni nelja kuu jooksul pärast ametisse astumist, kui neil polnud varem kohustust deklaratsiooni esitada. Deklaratsioone peavad esitama ka riigikogu ja kohaliku omavalitsuse volikogu liikmed ja veel hulk tegelasi.

Kas loetud artikkel vastas Teie ootustele?
Ei ole üldse rahul Olen väga rahul