„Kes tahakski rumala inimesega koos olla ja tema juttu kuulata? Olen paras tuulepea!” leiavad koduvägivalla all kannatavad naised. Sellised mõttemustrid iseloomustavad naisi, kes on aastaid kannatanud koduvägivalla all, mida ekslikult peetakse võrdsete poolte vahel aset leidvaks peretüliks klassikalise argumendiga „ju ta ise näägutas!” Spetsialistid räägivad Eesti Päevalehele, mille poolest vägivallaliigid erinevad.

„Situatsioonilise lähisuhtevägivalla puhul on tegemist olukorraga, kus kontroll emotsioonide üle kaob ja seetõttu tehakse füüsiliselt või verbaalselt teisele haiget. Tegemist võib olla eskaleeruva tüliga, või on partner öelnud midagi solvavat, puudutanud teise jaoks tundlikku teemat,” kirjeldab psühholoog Kätlin Konstabel.

Lõuna prefektuuri Kagu politseijaoskonna juhi Helmer Halliku sõnul tuleb vahet teha olukordadel, kus konflikt puhkeb kahe enam-vähem võrdse poole vahel, kel lihtsalt kaob oskus end sõnadega selgeks teha, ning aastatepikkusel süsteemsel terroril, kus üks pooltest on kannatanud peale füüsilise vägivalla ka emotsionaalset, majanduslikku ning teinekord ka seksuaalset väärkohtlemist.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega