Kui maailma ajalugu on olnud peamiselt sõdade ajalugu, siis viimastel kümnenditel on inimesed püüdnud seda suundumust täielikult murda. Ma tahame, et elu läheks iga päevaga paremaks. Ühiskond otsib tasakaalupunkti, kus kõik oleksid õnnelikud, rõõmsad ja rahul. Vale oleks väita, et me pole sellele punktile kogu aeg lähemale liikunud. Oleme, ja palju.

Siiski käib konkurentsiheitlus ühiskonnas saavutatud positiivsetest kokkulepetest hoolimata. Oleme õnnetusele, kurbusele ja rahuolematusele sõja kuulutanud, kuid nii perekondade, linnade kui riikide kaupa on tulemused erinevad. Riike, kus asjad on Eestist paremini või halvemini, on palju.

Me ei pea trende mitte ainult taluma, vaid neid looma ja „poputama”. Eriti siis, kui me teame, et nad on mõistlikud ja õiged, kuid piisavat hoogu ilma kõrvalise abita sisse ei saa. Reklaame suitsetamisest kui popist tegevusest ei kujuta me enam ette, aga aastakümneid tagasi olid nad täiesti olemas. Praegu on õhus juba uued teemad.

Tervislikum elu

Tervislik eluviis on üks maailma tarbimiskäitumise viiest megatrendist. Lähenemisviise, kuidas seda saavutada, on kaks: käsud ja keelud või ühiskonna suhtumiste muutmine.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega