NATO liidrite eilne kohtumine Londonis tõi tõenäoliselt paljude osalejate jaoks kaasa üllatuse, et selle tegelikku toimumispaika, suurlinna lähistel asuvasse Watfordi tuleb lihtinimestel sõita metroo ja rongiga ning teekonnale kulub poolteist kuni kaks tundi. Seetõttu polnud imestada, et USA president Donald Trump otsustas eile Londoni kesklinna hotellist sõita kohtumisele helikopteriga.

Päev enne suursündmust oli luksusliku Grove’i hotelli ja golfikuurordi ümbrus kõrvalistest isikutest puhastatud ja iga paarikümne meetri tagant oli püsti seatud teetõke. Mitmes paigas sorisid politseinikud veel maapinda pikkade tokkidega, et lehehunnikutes varitsevaid võimalikke ohte elimineerida.

Idüllilisest ja tüünest ümbrusest hoolimata oli teisipäev seadnud NATO liidrite kohtumisele pigem ebamugava fooni. Seda ilmestasid Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni jonnakalt järjekindel hoiak, et NATO ajusurmadiagnoosis polnud midagi sellist, millest ta peaks nüüd taganema, ning Balti riikide ja Poola kaitseplaan, mille blokeerimisest polnud Türgi üleeile õhtuks loobunud.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega