Tom of Finlandit peetakse Soome tuntuimaks kunstnikuks. Tema elu lõpul teati ta pilte kõikjal geikogukondades, praeguseks on nendega tuttav juba laiem üldsus. Ka paljudele naistele meeldivad tema tööd väga. Soomlased on Tom of Finlandi üle väga uhked, tehakse koguni nalja, et tema oleks justkui Muumitrollide uus laine.

Kui teda guugeldada, siis on Tom of Finland kindlasti kuulsaim. (Naerab.) Tema kohta tuleb vasteid kaugelt kõige rohkem.

Esimene kunstiajakirjaartikkel tema loomingu kohta ilmus 1985. aastal. Aga kuni tema surmani ei teadnud keegi peale tema lähiringkonna, kes Tom of Finlandi varjunime taga tegelikult peitub, isegi mitte tema perekond. Soomes arvati hoopis, et ta on taanlane.

Vaid mõni kuu enne seda, kui ta 1991. aastal kopsuvähki suri, pärjati Tom Soome koomiksikunstnike ühingu aumärgiga. Aga selleks ajaks oli ta juba nii haige, et ei saanud enam sellele järele minna.

Ka see on tõsi, et Tom of Finlandi tööd meeldivad palju laiemale publikule kui ainult geidele. Olen märganud, et näiteks keskealised naised hindavad neid töid väga. Aga kellele ei meeldiks ilusad mehed. (Naerab.) Keskealistel heteromeestel võib ehk kohati probleeme tekkida, aga neilgi aina vähem.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega