Hooldekodude juhid ja terviseamet mõistavad lähedaste muret, sest eriolukorra ajal ei saa minna hooldekodusse vaatama, kas kõik on korras. Nad rahustavad inimesi: uskuge, me tegeleme hoolealustega. Kuid kas alati seda ikka tehakse?

Ühest Eesti hooldekodust viidi keset eriolukorda haiglasse naine, kellel tuvastati infektsioon - säärane, mis võib tekkida pesematusest. Naine vajab igapäevatoimingutes, sealhulgas tualetis ja pesemas käies abi. Lähedaste sõnutsi jäeti need tegevused hooldekodus pahatihti unarusse juba enne eriolukorda - seda nägid nad hooldekodus külas käies. Nüüd pole neil võimalik olukorda oma silmaga kontrollida. Telefonis vana naine eriti ei suhtle. Ta vajab abi juues ja mõnikord ka süües. Arstid tuvastasid tal peale infektsiooni ka vedelikupuuduse, mis annab põhjust arvata, et teda pole hooldekodus vajaduste järgi abistatud.

Eesti Päevalehele on teada ka teine sarnane juhtum. Kuidas olla kindel, et lähedase eest hoolitsetakse? Loe, mida ütlevad hooldekodude ja terviseameti esindajad ning sotsiaalminister Tanel Kiik. 

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega