"Ta lahkus omal soovil veebruaris 2001. Soov polnud muidugi lihtsalt talle pähe turgatanud, ammugi ei võidelnud ta tollal Euroopa Liidu vastu. Lihtsalt ta jäi välisministeeriumi sisekontrollile vahele 500 000 Eesti krooni mittesihipärase kasutusega," kirjutas Indrek Tarand eile nüüdse siseministri, toonase suursaadiku Mart Helme kohta.

"Kuid kuna toonane välisminister Toomas Hendrik Ilves tegi miskipärast otsuse, et Moskva suursaadiku koht on sensitiivne, pole vaja Eesti-Vene suhteid löögi alla seada ja seda juhtumit seaduse alusel menetleda ei tohiks, siis veenis ta oma seisukohta kaitsma ka peaminister Mart Laari ja president Meri ning ministeeriumi kantsleri käed olid olukorra lahendamisel paljuski seotud," kirjeldas Tarand olukroda, mis eelnes otsusele Mart Helme kuritarvitused kinni mätsida.

Toomas Hendrik Ilves kinnitas Eesti Päevalehele, et temani jõudis välisministri ametis olles informatsioon, mis sundis Mart Helmet Moskva suursaadiku kohalt tagasi kutsuma.

Endine välisminister ning president Toomas Hendrik Ilves räägib esimest korda avalikult, kuidas ta sai informatsiooni toonase Moskva suursaadiku Mart Helme rahaasjadega seotud probleemidest ning miks Helme seetõttu Venemaalt koju kutsuti.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega